Nem sikerült a pontszerzés a szezon első meccsén

Kedvezőtlenül alakult a bajnoki rajt női csapatunk számára. Már a 4. percben 1:1 volt a mérkőzés állása, ami a félidőig nem is változott. Az első játékrészben a mieink eldönthették volna a találkozót, több ziccer is kimaradt a hazai kapu előtt. A pihenő után az Astra cseréi lendítettek a fővárosiakon, akik ezzel kettőre növelve előnyüket 3:1-re győzni tudtak az első tétmeccsen.

Szombaton rajtol a JET-SOL Liga
Új támadóval erősítettünk: bemutatjuk Tillinger Dórát

Néhány hét múlva rajtol a JET-SOL Liga 2018/19-es szezonja és az ETO-nál már javában zajlik a felkészülés, több edzőmérkőzésen is túl van már a csapat. A kerethez nemrég egy új játékos is csatlakozott – a győri születésű kétlábas csatár az alábbiakban válaszol néhány kérdésünkre.

Négy ETO játékos a 6. Balaton Kupán

A magyar női válogatott nemzetközi tornán vesz részt Balatonfüreden július 23. és 29. között. Az eseményre Süle Dóra, Kovács Laura és Fél Patrícia is meghívást kapott, két utóbbi először készülhet az „A” válogatott keretével. Az első mérkőzésen Románia ellen lép pályára a csapat, akiket szintén egy győri védő - Gődér Brigitta erősít, így ellenfélként találkoznak majd a klubtársak. A torna második meccsét vasárnap játsszák eredményektől függően a szerb vagy a fehérorosz együttessel.

A női csapat kapitánya válaszolt - interjú Gődér Brigittával

Egy hete kezdték a felkészülést az ETO felnőtt női labdarúgói, amit egy öt napos balatonalmádi edzőtábor követ. Alábbiakban a vezéralkatú csapatkapitányt kérdeztük, miként látja az idei keretet, mik az ő kötelezettsége és céljai a szezonban.

Szezonváró interjú Horváth Tamással

Horváth Tamás vezetőedző immár negyedik NBI-es szezonját kezdi meg az ETO női labdarúgóival. Az előző három idényben mindig bronzmeccset játszott a csapat, de érmet eddig még nem sikerült szerezni.

Bajnokok lettek az U19-es lányok!

Az U19-es bajnokság Kiemelt csoportjának rájátszásában – az utolsó előtti fordulóban – a Kóka-FNLA lemondta a listavezető ETO FC Győr elleni mérkőzését. Bár a Versenybizottság ilyen rövid idő alatt nem hozhatott még jogerős határozatot, a három pontot a mieink kapják majd – Süle János csapata ezzel megnyerte a legrangosabb magyar utánpótlás-bajnokságot.

Negyedik helyen zárta a bajnokságot női labdarúgó csapatunk

Élvonalbeli fennállása óta harmadszor léphetett pályára bronzmeccsen a Horváth Tamás vezette együttes. Az idei szezonban rengeteg fiatalt beépítve értek el szép eredményeket, köztük kétszer a címvédőt is legyőzték. Az ifjoncoknak végig több fronton kellett helytállni, így az utolsó megmérettetésekre kimerült a gárda. Ennek ellenére büszkék lehetünk a lányok egész évben nyújtott teljesítményére és bízunk benne, hogy jövőre a mieink nyakában csillog majd az érem.

Előnyre tennénk szert Diósgyőrben

Holnap 19:05 perckor az új DVTK Stadionban lép pályára női csapatunk a 3. helyért. Az előző két szezonban ugyancsak bronzmeccset játszottunk, de érmet még ez idáig nem sikerült szerezni. A miskolciak az ETO-hoz hasonlóan már az első élvonalbeli szezonjukban a dobogóért küzdhetnek – a két együttes eddigi találkozóin vegyes eredmények születtek, a piros-fehérek ellen egy győzelem, egy döntetlen és két vereség a mérlegünk. Horváth Tamás és csapata szeretne már az első mérkőzésen nyerni, hogy a hazai visszavágón a kezükben legyen a sorsuk.

JET-SOL Liga: ETO-FTC 2-2

Sipos duplájával először sikerült pontot szereznünk a listavezető ellen a rájátszás utolsó fordulójában. Külön öröm, hogy a 2002-es születésű Feketevízi Tímea személyében ismét újoncot avathattunk, és Fleck Nikolett hosszú térdsérülése miatt augusztus után újra pályára léphetett.