Döntetlen Pécsen

Priskin és Adamcsek duplájával 2-2-es döntetlent értünk a PMFC otthonában, ahol az első félidőben főként a vendég, a másodikban pedig a hazai dominált, így a mutatott játék alapján igazságos végeredmény született.

Jobban kezdte a mérkőzést a hazai gárda, míg a mieinknek tíz perc játékidő után kényszerű cserét kellett végrehajtani Király bokasérülése miatt.

A 11. percben Adamcsek révén egy jól helyezett szabadrúgásból vezetést szereztek, Gundel-Takácsnak esélye sem volt hárítani a keresztlécről bepattanó labdát. (1-0)

Az első negyedóra után átvette az irányítást az ETO, és rengeteg pontrúgást harcolt ki ellenfél térfelén. A 37. percben Priskint rántották le a tizenhatoson belül, majd büntetőből kilőtte a jobb alsó sarkot a sértett. (1-1)

Nem sokkal később Májer remekül indította fejjel Priskint, aki jó ütemben lépett ki a védők mögül és higgadtan a kapuba gurított! (1-2) Priskin duplájával még a félidő előtt megfordította a mérkőzést, így 2-1-es győri vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A szünet után hamar jött a válasz a pécsiektől, egy védelmi hibát követően Geiger kirúgta Temesvári lábai közül a labdát, amire a középen érkező Adamcsek lecsapott és az üres kapuba passzolt. (2-2)

A második játékrészben a piros-feketék többször is próbára tették Gundel-Takácsot, de kapuját nem tudták bevenni. A véghajrában óriási ziccert szalasztottunk el, mikor Lipták indította a bal oldalon meginduló Májert, aki középre gurított Priskinnek, aki három méterről a kapusba rúgta a labdát, így meg kellett elégednünk a döntetlennel.

2020.08.08 18:15

Merkantil Bank Liga 3. forduló

PMFC – WKW ETO FC Győr 2-2 (1-2)

Pécsi MFC: Helesfay - Sági, Rácz, Futó, Katona - Adamcsek, Grabant, Preklet – Geiger (Tihanyi 80’), Hegedűs (Óvári 46’), Bartha.

Vezetőedző: Vas László

WKW ETO FC Győr: Gundel-Takács - Vári, Lipták, Temesvári, Fejes - Kiss, Vashkeba, Múcska (Vitális 62’)  - Király (Szimcso 10’, Vankó 84’), Májer, Priskin.

Vezetőedző: Tuifel Péter

Gólszerzők: Adamcsek (11', 51') ill. Priskin (37' büntetőből, 41')

Játékvezető: Antal Péter (Kovács II. Gábor, Máyer Gábor)

Tuifel Péter – Gratulálok a csapatnak, nehéz három mérkőzésen vagyunk túl, és úgy érzem ma nagyot melóztak a srácok. Az első húsz percben még az ellenfél dominált, majd kiegyenlített lett a meccs és két gót is szereztünk. Szerettük volna megtartani az eredményt, de egy érdekes szituációban egyenlített a Pécs. A végén még eldönthettük volna a találkozót, de sajnos nem sikerült.