Szünet után hidegzuhany

2020 év első felkészülési mérkőzésén vereséget szenvedett az WKW ETO a Gyirmót FC otthonában. Gól nélküli döntetlent követő első játékrész után, a városi riválisok kihasználták és büntették a hibáinkat. Az eredmény túlzó, nem volt ekkora különbség a két csapat között.

Az első félidő kiegyenlített összecsapást hozott, melyben a Gyirmót két felső lécen csattanó lövéssel közelebb állt a vezetéshez.

A második félidőben a Gyirmót támadásait eredményesebben fejezte be, mint csapatunk, így megérdemelten győztek a szünet után érettebb összeállításban és támadóbb felfogásban játszó hazaiak.

GYIRMÓT FC GYŐR - WKW ETO FC GYŐR 5-0 (0-0)

Gólszerzők: Lázár 48’, Mayer 63’, Koltai 65’, Szabó L. 83’, Mayer 89’
Felkészülési mérkőzés

2020.01.11. 11:00 Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 100 néző

Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, dr. Bede Tamás)

GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák (Hársfalvi, a 46.) - Krebsz (Villám, a 46.), Hudák (Németh B., a 46.), Széles (Lipták, a 46.), Zeke (Présinger, a 46.), Nagy P. (Varga P,), Lázár, Vogyicska (Koltai, a 46.), Májer (Szabó L., a 46.), Szarka (Mayer, a 46.), Herjeczki (Heffler, a 46. percben).

Vezetőedző: Csertői Aurél

WKW ETO FC GYŐR: Horváth T. (Gyurákovics, a 32.) - Kalmár, Bagi, Vári, Vitális, Andrics, Irmes, Gaál, Charizopulos, Kovács K., Lovrencsics B.

Gyurákovics (Rengel 60’), Múcska, Gengeliczki, Bagi (Dvorschak), Kun, Farkas B., Kiss Máté, Vashkeba

Tömösvári, Horváth Z., Simon A.

Vezetőedző: Kondás Elemér

Percről percre:

12.p. Lázár 17 méteres lövése pattant meg egy védőnk lábán, a labda így a felső lécről centikkel a gólvonalon kívülre vágódott.

29.p. Nagy passzát Herjeczki lőtte el de védte azt a jól kimozduló Horváth T., majd, Májer ismétlését pedig blokkoltuk önfeláldozóan.

34.p. Májer 12 méteres, jobb oldali lövése kerülte el kicsivel a kaput.

37.p. Bal oldali beadás után a középen érkező Irmes csúsztatott jócskán a kapunk mellé.

38.p. Herjeczki tört balról középre, 14 méteres lövését a csereként beállt Gyurákovics nagy bravúrral a felső lécre tudta tolni.

39.p. Zeke adott jobbról a középen érkező Lázár elé, de utóbbi 13 méteres lapos próbálkozását lábbal védte ismét csapatunk hálóőre.

48.p. Gyors hazai bal oldali támadás végén Lázár fejelt a kapu bal oldalába! 1-0

58.p. Előbb Varga, majd Lázár kísérletét blokkoltuk.

60.p. Simon A. 12 méteres lövését védte bravúrral Hársfalvi, kevés kellett az egyenlítéshez.

63.p. Mayer szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd 23 méterről kilőtte a bal alsó sarkot! 2-0

65.p. Szabó L, Heffler, majd Présinger volt a labda útja két perccel később, utóbbi a középen érkező Koltai elé tálalt, aki a kimozduló Rengel helyére passzolta a labdát! 3-0

69.p. Farkas B. lőtt jobbról, 10 méterről a hosszú kapufa mellé.

70.p. Vashkeba vezette rá a labdát Hársfalvira, majd adott keresztbe a támadást kísérő Farkasnak, utóbbi közeli lövését bravúrral védte a gyirmóti portás.

78.p. Koltai 14 méteres lövését fejelték szögletre a vendég védők.

83.p. Jobbról kapott labdát a hosszú oldalon érkező Szabó L., aki a győri kapu hosszú felső sarkába ívelt! 4-0

89.p. Mayer lőtte ki balról a hosszú alsó sarkot a labda a jobb kapufáról szerencsésen perdült a hálóba! 5-0.