VÉGRE GYŐZELEM!

Legyőztük a listavezető MTK-t! Szánthó parádés találattal megszerezte a vezetést, ezután csapatunk hatalmas küzdelemben, kapusunk Horváth Tamás óriási védéseivel karöltve kiharcolta a győzelmet a sok helyzetet kialakító MTK ellen. A végén pattanásig feszültek az idegek, kemény lett a meccs, de meglett az ETO győzelem! Szép volt fiúk!

A mai siker szinte hat pontot ért, mivel csak a Budafoknak sikerült nyerni, a tabella eleje mind vereséget szenvedett. Az ETO a Merkantil Bank Liga hatodik helyére lépett.

WKW ETO FC Győr - MTK Budapest 1-0 (1-0)

Gólszerző: Szánthó (25′).

ETO Park. V.: Zierkelbach. | Merkantil Bank liga 11. forduló

WKW ETO: Horváth T. – Kovács K., Gengeliczki, Vári, Kalmár – Borbély (Vashkeba 70′), Kun (Bagi, a szünetben), Charizopulus – Szánthó, Lovrencsics, Andric (Simon 58′).

MTK: Somodi – Fülöp (Vass P., a szünetben), Varju, Nagy Zs., Deutsch – Cseke (Kata 66′), Palincsár, Mezei, Katona – Szatmári, Lencse.

Sárga lap: Gengeliczki (82′), Charizopulos (83′)

Óvatosan kezdték a rangadót a a csapatok, nem érződött a játékban a 13 pont különbség, az MTK 15 mérkőzés óta veretlen sorozatot produkálva a bajnokságot vezetve érkezett Győrbe.

Jól védekeztünk, és lassítottuk az MTK-s próbálkozásokat, a szemerkélő esőben távoli lövésekkel próbálkoztak a kék fehérek, azonban Horváth mindegyik lövést hiánytalanul megfogta.

Váratlanul megszerezte a vezetést az ETO! A 25. percben Kovács tálalt a kissé őrizetlenül hagyott Szánthó felé, aki ütemtelenül kapásból a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).

Magasabb sebességre kapcsolt az ellenfél a gól után, azonban továbbra is jól működött a győri védelem, kapusunk Horváth többször is bravúrral védett.

A második félidőben beszorult az ETO a kezdés után, sorra jöttek az MTK-s támadások, azonban hatalmas szívvel és küzdelemmel mindig megakadályoztuk a nagyobb helyzet kialakulását, vagy Horváth T. a helyén volt.

Enyhült a nyomás a félidő derekára, több győri akciónak is örülhettünk, de sajnos a befejezések nem sikerültek.

A hajrá izgalmasra sikeredett, mellette nem kímélték a játékosok sem egymást, kemény lett a meccs vége, sokat állt ápolások miatt a játék. Mindkét csapat előtt megvolt a lehetőség a gólszerzésre, de kimaradtak a helyzetek.

Az MTK mindent megpróbált az egyenlítésért, legnagyobb helyzetük is kimaradt, beadás után nagy erejű közeli fejes érkezett a győri kapu felé, azonban Horváth T. óriási bravúrral védett. A végső sípszóig már nem változott az eredmény, az ETO hatalmas küzdelemben 1-0-ra megverte az MTK-t. Szép volt fiúk!

A mérkőzés krónikája:

1. perc: A fehérben játszó ETO kezdi a meccset.

2. perc: Katona 10 méterről, lapos lövéssel próbálkozik jobbról. Horváth véd.

11. perc: Palincsár jobboldali lapos beadását szögletre tisztázza a győri védelem.

13. perc: Kun kap jó passzt Kalmártól, a tizenhatos jobb oldali vonaláról beadja, a hosszún érkező Lovrencsics ollózása kapu mellé száll.

24. perc: Egyik kapu sincs veszélyben egy ideje. A labda többnyire a győri csapatnál van.

25. perc: Lencse lő 14 méterről, balról. Horváth véd. Fél perc sem telik el, a túloldalon Kovács adja középre a labdát a jobb oldali szögletzászlótól, a tizenhatoson belül, jobb oldalon Szánthó érkezik, és kapásból a hosszú alsóba lő. 1-0.

37. perc: Kicsit többet van a gól óta a labda a vendégeknél, de az ETO állja a sarat: helyzetbe nem került az MTK egy ideje.

39. perc: Megint Lencse kerül helyzetbe, ezúttal jobbról érkezve kap indítást, 11 méterről egyből lő: Horváth véd.

42. perc: Cseke lő 20 méterről, jobbról. Horváth előtt ugyan megpattan a labda, de így is védeni tud a győri kapus.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Fülöp helyére Vass érkezik a vendégeknél a második félidőre. Az ETO is cserél, Bagi érkezik Kun helyére.

49. perc: Lovrencsics középre lőtt passzát Bagi próbálja sarokkal kapura tenni, de célt téveszt.

50. perc: Horváth remekül lép ki a kapujából, és menteni tud Lencse elől, aki Kovács elcsúszása után került volna helyzetbe.

55. perc: Deutsch adja be balról a második hullámba érkező társaknak a labdát, Vass lő 13 méterről, Horváth védi a bal alsó felé tartó próbálkozást.

58. perc: Andric hagyja el a pályát, Simon érkezik a helyére. Borbély kapja a csapatkapitányi szalagot.

61. perc: Szánthó jobboldali szögletét Charizopulos fejeli közelről a kapu fölé.

66. perc: Kata váltja Csekét.

70. perc: Tovább vándorol az ETO csapatkapitányi karszalagja, mivel Borbély is elhagyja a pályát. A szalag Várihoz kerül, az új ember pedig Vashkeba a győri csapatban.

78. perc: Lovrencsics 22 méterről venné célba a kaput. Kicsit elméri, mellé száll a próbálkozás.

81. perc: Szánthó és Vashkeba játszik össze szépen, végül utóbbi fordul kapura. Somodi védi a lövést.

82. perc: Gengeliczki kap sárgát Lencse lerántásáért, az MTK 16 méterről végezhet el szabadrúgást a kapuval szemben.

83. perc: Lencse a sorfalba lövi a szabadrúgást. Charizopulos kap sárgát lerántásért.

84. perc: Horváth védi bravúrral a középről, közelről érkező fejest.

85. perc: Várit kell ápolni.

88. perc: Vass elől szedi fel a labdát a kapujából kirohanó Horváth. Lovrencsics lövése messze fölé száll a túloldalon.

90+1. perc: Három perc a hosszabbítás.

90+2. perc: Lencse erős lövését Vári blokkolja az ötösön állva.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Hosszú idő után újra nyerni tud az ETO.