ETO 115 Toto  |  Fehér Miklós Labdarúgó Akadémia  |  ETO U16 Football Cup  |  Elérhetőségek

Szimcsó góljával győzelem a városi rangadón

A küzdelmes és jó iramú meccsen egy gól döntött a WKW ETO javára. Szép volt fiúk!

A rossz idő ellenére a két csapat remek meccset játszott egymással, a Gyirmót az első félidőben, míg az ETO a szünet után játszott kapura veszélyesebben. A találkozóra több mint ezer néző volt kiváncsi.

Mindkét csapat jól kezdte a meccset, az ETO játékosok minden mozdulatán látszott az elszántság, nagyon akarta a csapat ma a győzelmet. A harcos játéknak és Szurkolóink buzdításának meg is lett az eredménye, Szimcsó gólja  az első félidő hajrájában az ETO javára billentette a mérleget.

A szünet után hiába növelte az iramot a Gyirmót, nem tudott betalálni Horváth kapujába, védelmünk jól dolgozott.

A hajrában több kontrából növelhette volna az ETO előnyét, de a gyirmóti kapus Rusák többször is bravúrral védett.

A lefújás előtti pillanatokban megvolt a lehetősége az egyenlítésre a Gyirmótnak. Horváth lövése után Vukasovic vágta ki labdát a gólvonalról, így nem változott már az eredmény, a WKW ETO nyerte a mérkőzést! Szép volt fiúk!

Merkantil Bank Liga, labdarúgó NB II., 36. forduló

ETO Park, Győr

1200 néző

Jv.: Ducsai (Márkus, Berényi)

WKW ETO FC Győr - Gyirmót FC Győr 1-0 (1-0)

Gólszerző: Szimcso (42')

ETO kezdő: Horváth - Kovács K., Koszó, Vukasovic, Kalmár - Bagi, Vashkeba, Múcska (Madarász 59'), Andric (Szánthó 71'), Szimcso - Lovrencsics (Szalánszki 90+2').

Gyirmót kezdő: Rusák - Szilvási, Nagy P., Széles (Présinger 53'), Strestik (Koltai 57'), Lipták, Szarka, Kamarás, Villám, Lázár (Horváth R. 80'), Herjeczki.

Sárga lap: Vashkeba (81'), ill. Szilvási (27'), Herjeczki (33')

A WKW ETO FC Győr – Gyirmót FC mérkőzés krónikája a Kisalföld online tudósítása alapján:

1. perc: A zöld-fehérben játszó ETO kezdi a meccset. A gyirmótiak a szokásos sárga mezben.

4. perc: Lovrencsics lő 17 méterről középről, a nem túl erős és nem is túl jól helyezett labdát Rusák fogja.

6. perc: Kamarás 10 méterről lő, a blokkról vágodik szögletre a labda.

8. perc: Szép gyirmóti akció végén Herjeczki gurít kapu mellé az ötös bal sarkáról.

10. perc: A harmadik gyirmóti szöglet után Lipták fejel kapu mellé.

11. perc: Az ETO kerülne helyzetbe, ám Lovrencsics szöktetését sikerül kivágnia Szélesnek a tizenhatoson belülről.

16. perc: Szarka átadása után Herjeczki készíti le a labdát Nagy Patriknak, aki 17 méterről a bal felsőt veszi célba, ám a próbálkozása kissé fölé száll.

25. perc: Kamarás próbálkozik lövéssel ismét. Húszról erős és lapos lövést ereszt meg, Horváth magabiztosan fogja a labdát.

27. perc: A játékvezető Múcska buktatásáért ítél szabadrúgást a tizenhatos vonala előtt, bal oldalon. Szilvási sárgát is kap a szabálytalanságért. A szabadrúgást Bagi lövi alaposan kapu fölé.

33. perc: Herjeczki keményen lép oda Kovácsnak. Ducsai szerint túl keményen, úgyhogy sárgát ad a sárgamezesnek.

34. perc: ETO-helyzet: a tizenhatoson belül némi kavarodás támad, végül az ötösről Szilvási vágja ki a labdát a mezőnybe.

41. perc: Megint a gyirmóti kapu forog veszélyben. Kovács passza után Vashkeba passzol Múcskához, 15 méterről megeresztett lövését Rusák tolja ki jobbra, épp Kovács elé, aki ellövi a kipattanót keresztbe.

42. perc: Andric viszi le a labdát az alapvonalig, a passzát a középen érkező Szimcso négy méterről a kapuba lövi. 1-0.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Folytatódik a városi rangadó.

48. perc: Koszó vezetgeti a labdát, aztán 23 méterről nagy erejű lövést küld kapu mellé nem sokkal.

49. perc: Strestik emeli Horváth kezébe a labdát 18 méterről.

50. perc: Nagy Patrik lövi 21 méterről a jobb felső sarok fölé a labdát.

52. perc: Szimcso íveli a labdát a jobb szélről a kapu elé, Andric fejesét a bal kapufa mellől öklözi szögletre Rusák.

53. perc: Csere a vendégeknél: Széles helyére Présinger jön.

57. perc: Strestik jön le, Koltai érkezik a helyére.

59. perc: Cserél az ETO, Múcskát Madarász váltja.

63. perc: Kamarás passzol Koltaihoz, aki a bal oldalon érkező Herjeczki elé tálal. A gyirmóti játékos 10 méterről nem találja el a kaput. Az ETO kapusát ápolni kell, mert nekiütközött a kapufának.

71. perc: Szimcso viszi a labdát öles léptekkel a jobb szélen, a passzára jól érkezik Madarász, aki egyből visszapasszol a második hullámban érkező Vashkebának lövésre. A 12 méterről leadott lövés viszont alaposan fölé megy. Cserél az ETO, a sérült Andricot Szánthó váltja.

78. perc: Villám adja be a labdát balról, Szarka az ötösről fejeli azt a kapu fölé.

79. perc: Szimcso rohan a gyirmóti fejen megcsúszó labdára a felezővonaltól, némi labdavezetés után 11 méterről, balról lő kapura. A remek lövés a jobb felsőbe tart, remek védéssel hárítja Rusák.

80. perc: Sárgát kap Vashkeba. Újabb gyirmóti csere: Horváth Roland jön Lázár Patrik helyére.

84. perc: 26 méterről Nagy Patrik tekeri a labdát a bal felső sarok fölé.

86. perc: Szimcso jobboldali beadását Lovrencsics elől menti szögletre Lipták.

90. perc: A ráadás három perc.

90+2. perc: Villám passza után Horváth lő 12 méterről, a kapus mellett elmegy a labda, a gólvonal elől azonban Vukasociv menteni tud. Cserél az ETO, Szalánszki kap lehetőséget Lovrencsics helyén.