A női csapat kapitánya válaszolt - interjú Gődér Brigittával

Egy hete kezdték a felkészülést az ETO felnőtt női labdarúgói, amit egy öt napos balatonalmádi edzőtábor követ. Alábbiakban a vezéralkatú csapatkapitányt kérdeztük, miként látja az idei keretet, mik az ő kötelezettsége és céljai a szezonban.

Szezonváró interjú Horváth Tamással

Horváth Tamás vezetőedző immár negyedik NBI-es szezonját kezdi meg az ETO női labdarúgóival. Az előző három idényben mindig bronzmeccset játszott a csapat, de érmet eddig még nem sikerült szerezni.

Bajnokok lettek az U19-es lányok!

Az U19-es bajnokság Kiemelt csoportjának rájátszásában – az utolsó előtti fordulóban – a Kóka-FNLA lemondta a listavezető ETO FC Győr elleni mérkőzését. Bár a Versenybizottság ilyen rövid idő alatt nem hozhatott még jogerős határozatot, a három pontot a mieink kapják majd – Süle János csapata ezzel megnyerte a legrangosabb magyar utánpótlás-bajnokságot.

Negyedik helyen zárta a bajnokságot női labdarúgó csapatunk

Élvonalbeli fennállása óta harmadszor léphetett pályára bronzmeccsen a Horváth Tamás vezette együttes. Az idei szezonban rengeteg fiatalt beépítve értek el szép eredményeket, köztük kétszer a címvédőt is legyőzték. Az ifjoncoknak végig több fronton kellett helytállni, így az utolsó megmérettetésekre kimerült a gárda. Ennek ellenére büszkék lehetünk a lányok egész évben nyújtott teljesítményére és bízunk benne, hogy jövőre a mieink nyakában csillog majd az érem.

Előnyre tennénk szert Diósgyőrben

Holnap 19:05 perckor az új DVTK Stadionban lép pályára női csapatunk a 3. helyért. Az előző két szezonban ugyancsak bronzmeccset játszottunk, de érmet még ez idáig nem sikerült szerezni. A miskolciak az ETO-hoz hasonlóan már az első élvonalbeli szezonjukban a dobogóért küzdhetnek – a két együttes eddigi találkozóin vegyes eredmények születtek, a piros-fehérek ellen egy győzelem, egy döntetlen és két vereség a mérlegünk. Horváth Tamás és csapata szeretne már az első mérkőzésen nyerni, hogy a hazai visszavágón a kezükben legyen a sorsuk.

JET-SOL Liga: ETO-FTC 2-2

Sipos duplájával először sikerült pontot szereznünk a listavezető ellen a rájátszás utolsó fordulójában. Külön öröm, hogy a 2002-es születésű Feketevízi Tímea személyében ismét újoncot avathattunk, és Fleck Nikolett hosszú térdsérülése miatt augusztus után újra pályára léphetett.

Magabiztos győzelem az MTK otthonában

A JET SOL Liga rájátszásának 5. fordulójában Sipos és Süle szépségdíjas találataival már az első félidőben sikerült eldönteni a mérkőzést. Amellett, hogy a találkozó mindig presztízscsata, a mieink számára a pontszerzés volt a cél, hogy a helyosztót az ETO várja majd előkelőbb pozícióban.

NŐI NB1: Utolsó esély a bajnoki döntőre

Vasárnap 15:00 órakor a DVTK otthonában lépünk pályára a Rájátszás 4. fordulójában. A múlt pénteki mérkőzésen egygólos ETO vezetés után végül 2:1-re győzni tudott a Diósgyőr együttese. Saját kezünkben van a sorunk ugyanis az esetleges három pont megszerzésével még marad esélyünk beérni a második helyre, de ehhez persze az MTK ellen is kell majd a bravúr.

Hibátlan hétvége a leány utánpótlásban

U19-es csapatunk az Astra otthonában aratott 2:1-es sikert, a tizenhat év alattiak pedig Lőrinczi Lilla triplájával és Hangyál Vanessza találatával 4:0-ra nyertek a Haladás ellen. A Gődér Brigitta vezette U14-es lányok is pályára léptek, akik a torna mindhárom mérkőzését győztesen zárták. A kiemelkedő hétvégi teljesítménynek köszönhetően minden korosztályunk továbbra is a tabella élén áll.

Női NB1: A félidei előny kevésnek bizonyult

A felsőházi Rájátszás 3. fordulójában a Diósgyőr ellen Süle Dóra révén szép játékkal szereztünk vezetést a 21. percben. A félidei állás még az ETO-nak kedvezett, de a vendégeknek 5 perc leforgás alatt sikerült egyenlíteni, majd egy pontrúgásból megfordítani a mérkőzést. A Magyar Kupa döntőre készülő együttes ezzel megérdemelt 2:1-es győzelmet aratott.