Gólzáporos mérkőzésen győzelem a Brno ellen – Csötönyi 5 gólos

Nyolc gólt hozott az ETO FC és a Brno találkozója, amely a mieink 5:3 arányú győzelmével zárult. Az ETO találatait egytől egyig Csötönyi Tímea szerezte.

Sipos Lilla gólpassza és Csötönyi Tímea gólja révén hamar átvette a vezetést az ETO a harcosan futballozó csehek ellen. A hazai csapat előnyét nem sokkal később ismét Csötönyi Tímea duplázta meg, akinek nem ez volt az utolsó találata a derbin. Még a félidő előtt háromgólos különbség alakult ki a két együttes között, ám egy szögletet követően fejjel szépíteni tudott a Brno. Ezzel a lendülettel tért vissza a második játékrészre ellenfelünk, akik ismét két pontrúgásból voltak eredményesek. Az ETO-s lányok azonban továbbra is megállíthatatlanok voltak, Csötönyi Tímea a maga 5 találatával állította be az 5:3-as végeredményt.

Szerdán 16:00 órakor újabb felkészülési mérkőzésen lép pályára a csapat, ezúttal az U17-es válogatottal méri össze tudását Lipóton, amelyben 6 ETO játékos is szerepel.

ETO FC Győr – Lokomotiva Brno 5:3 (3:1)

Gólszerzők: Csötönyi Tímea (5)

Mészár – Bódai – Kovács – Csizi – Fél P. – Gál – Erdész – Böcskei – Sipos – Süle – Csötönyi

Cserék: Szalai, Zsédely, Plóner, Horváth

Vezetőedző: Horváth Tamás

Az U19-esek számára is jól indult a mérkőzés, a szélen meglóduló Lőrinczi bombázott elsőként a kapuba. Itt viszont hamarabb jött a válasz a vendégektől, nem sokkal a félidő előtt büntetőt tudott értékesíteni a Brno, így döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőben tovább folytatódott az ostromlás, több helyzet is kialakult mindkét kapu előtt. A hazaiak elhibázott tizenegyese viszont megbosszulta magát és egy figyelmetlen védelmi hibából átvette a vezetést a cseh gárda. Igaz az ETO-nak Kelenföldi révén sikerült az egyenlítés, de a találat egy kiállítást is hozott magával. A már egyszer sárgalappal figyelmeztetett Böcskei újabb afférba keveredett, ezért a játékvezető a pálya elhagyására kérte a játékost. 10 emberrel is nagyot küzdöttek a lányok, viszont az emberhátrány az utolsó percekben megpecsételte a csapat sorsát és egy sarokrúgást követően győztes találatot szereztek a vendégek. A találkozó 2:3-as vereséggel zárult.

ETO FC Győr U19 – Lokomotiva Brno U19 2:3 (1:1)

Gólszerzők: Lőrinczi, Kelenföldi

Szalai – Kelenföldi – Gál – Pacsuta – Fülöp D.- Feketevízi – Fülöp H. – Böcskei – Horváth C. – Lőrinczi, Plóner

Cserék: Mészár, Horváth R., Szücs, Angyal

Vezetőedző: Süle János