UP: Értékes győzelem a Népligetben

U17-s csapatunk remek játékának köszönhetően kiütötte a Ferencvárost saját otthonában. A 19 és 16 évesek hajszálra voltak a pontszerzéstől. Az U14, U13 és U12 is három ponttal gazdagodott.

ETO FC Győr U19 – Budapest Honvéd – MFA U19 1:2 (0:1)

Gólszerzők: Bodnaruk Dmytro (59.) – Novák Richárd (24., 60.)

A múlt heti Debrecenben aratott nagy győzelmet követően csapatunk önbizalommal léphetett pályára a tavalyi bajnoki Honvéd ellen. Együttesünk nem is játszott alárendelt szerepet, de Novák Richárd révén vendégeink szerezték meg a vezetést, ami egy nyíltabb játékra kényszerített minket. Erőfeszítéseink aztán eredményre vezettek, hiszen Bodnaruk Dmytro révén egy óra elteltével egalizáltunk. Sajnos a szerzett gól picit koncentráció kihagyáshoz vezetett, aminek köszönhetően azonnal válaszolt a budapesti alakulat.

Ferencvárosi TC U17 – ETO FC Győr U17 1:4 (1:2)

Gólszerzők: Papp Marcell (20.) – Múcska Viktor (3., 67.), Márton Adrián (44., 69.)

Oross Márton védencei a múlt heti MTK elleni szoros győzelemmel kezdtek, most pedig egy rendkívül nehéz feladat előtt álltak, hiszen a Népligetben kellett ezúttal helytállni a remek erőkből álló Fradi ellen. A mérkőzés előtt a Ferencváros neve mellett hat pont szerepelt. Hazai pályán simán megverték az MTK-t 3:0-ra, illetve a rendkívül megerősített Puskás Akadémia otthonából hozták el a három pontot. Egyetlen vereségüket a Honvédtól szenvedték el.

A találkozót rendkívül jól kezdtük, ugyanis már a 3. percben Múcska Viktor révén vezetéshez jutottunk. A gól után azonban pontatlanná váltunk, aminek eredménye az lett, hogy a 20. percben kapituláltunk, 1:1.  A szünet előtt végül Márton Adrián tudott eredményes lenni. A második játékrészben abszolút nem forgott veszélyben már a három pont sorsa, az ellenfél fölé tudtunk nőni, ami gólokban mutatkozott meg. A 4:1-s végeredményt egy újabb Múcska-Márton találat állította be. Csapatunknak ez a győzelem nagy löketet adhat a sikeres folytatáshoz. Minden játékosunk előtt le a kalappal!

Ferencvárosi TC U16 – ETO FC Győr U16 3:2 (1:2)

Gólszerzők: Burzi Alex (20., 51., 55.) – Wágenhoffer Márton (13.), Vitális Milán (30.)

A Ferencváros szokásához híven hazai pályán bátran belevágott a mérkőzésbe, amire tudatosan építettünk. Számításaink bejöttek és a 13. minutumban a válogatott játékosunk Wágenhoffer Márton megszerezte a vezetést, 0:1.  Sajnos a 20. percben egy szabadrúgást benéztünk, 1:1. Előre ettől függetlenül sok lehetőségünk volt, sikerült is a szünetig a szintén válogatott Vitális Milán góljával megszerezni a vezetést, 1:2.

A második félidő elején két elemi hibát követően gyakorlatilag a semmiből szerezte meg a vezetést a vendéglátó alakulat, majd később a befejezéseknél már Fortuna sem volt velünk. Csapatunkat sérülések is sújtották, így minőségben is visszaestünk, végül megérdemelten tartotta otthon a három pontot az ellenfelünk.

PMFC U15 – ETO FC Győr U15 5:2 (2:1)

Gólszerzők: Vogyicska Balázs (74., 77.), Than Olivér (30.), Keresztes Noel (34.), Soós Balázs (65) – Ignácz Milán (10.), Simon Zoltán (67.)

Együttesünk remekül kezdte a mérkőzést, Ignácz Milán révén már a 10. percben megszereztük a vezetést, de a félidő végéig vendéglátóink megfordították a meccset, sőt a második játékrészben két gólos előnyre tettek szert. A 67. minutumban Simon Zoltán volt eredményes csapatunkból szorossá téve az összecsapást, majd támadtunk is becsülettel, de ellenfelünk magabiztosan állt a lábán és a mérkőzés vége felé eldöntötték a három pont sorsát.

PMFC U14 – ETO FC Győr U14 1:3 (0:1)

Gólszerzők: Orsós Attila (56.) – Pintér Attila Filip (28.), Huszár Marcell Béla (58.), Óvári Balázs (63.)

Varga Antal vezette U14-sek nem kezdték fényesen a szezont ezért égető fontosságú volt már a három pont és a sikerélmény megszerzése. Mindkettő összejött Pécsett, miután megtört a gólképtelenségünk a ligában.

ETO FC Győr U13 – Nagykanizsa U13 6:0 (4:0)

Gólszerzőink: Lányi Bence (7., 30.), Fekete Gábor (20.), Bíró Barnabás (23.), Zsédely Bence (37.), Steitz Mátyás Boldizsár (57.)

A 2017/2018-s idénytől kezdve területi alapon felosztva bajnokságot írt ki a Magyar Labdarúgó Szövetség az U13-s és U12-s korosztálynak. A nagyobbik korosztályunkat Stark Péter vezetőedző viszi harcba. Egyébként a Danone Kupa világdöntőjére készülő együttesünk esélyt sem adott ellenfelének és már az első játékrészben eldöntötte a három pont sorsát. Soha rosszabb kezdést!

ETO FC Győr U12 – Nagykanizsa U12 3:2 (2:2)

Gólszerzők: Tollár Imre Adrián (13., 17., 49.) – Varga Péter (3.), Dobos Dávid (21.)

Sárközi Attila vezette 2006-s korosztály egy rendkívül kiélezett éles mérkőzésen tudta otthontartani a három pontot. Győztes találatunkat Tollár Imre Adrián szerezte a hajrában.