Történelmet írtunk az ezüsttel

A magabiztosan játszó Ferencváros mellett a zord időjárási körülményekkel is nagy harcot kellett vívnunk a fináléban. A realitás talaján maradva, ismerve a két együttes közti különbséget, nem okozott meglepetést a fővárosiak győzelme, akik ezúttal 6 góllal bizonyultak jobbnak lányainknál. Ennek ellenére az ETO női labdarúgó csapata eddigi legnagyobb sikerének könyvelheti el, hogy a Magyar Kupa döntőjébe jutott.

Áprilisi havas eső kíséretében fújt bele Urbán Eszter játékvezető a sípjába, ami a 2016/17 Förch Női Magyar Kupa döntő kezdetét jelentette: már a 2. percben megszerezte a vezetést, nem is akármilyen góllal a címvédő: egy bal oldali beadás után a kapunak háttal álló Allegra Poljak gyönyörűen, sarokkal továbbított a hálóba (1-0). Az 5. percben jött a második Fradi-gól, egy jobb oldali beadást követően hibába botlott védelmünk, Sladana Bulatovic pedig élt a lehetőséggel és a hálóba lőtt (2-0). A két gyors gól után, többnyire a fővárosiak irányították a játékot, próbáltuk állni a sarat az egymás után kialakított helyzeteket követően. A 22. percben Poljak előkészítése után Bulatovic ismét eredményes volt (3-0), majd a játékrész hajrájához közeledve Zágor Bernadett alakította 4-0-ra az állást.

A szünetben kettős cserét csinált Horváth Tamás, a második félidőre a tisztes helytállás lett a kitűzött cél. Az eredmény és a játék képének tükrében már csak formalitás volt, az 57. percben Fenyvesi Evelin találatával növelte előnyét: a válogatott középpályása egy kényszerítő után lefutotta védőit, majd a kapu közepébe helyezett (5-0). A mérkőzés hátralévő idejében mezőnyfölényben játszott a Fradi, egy-két kontratámadásból igyekeztünk szépítő találatot szerezni – sajnos sikertelenül. A 91. percben jött a kegyelemdöfés, ellenfelünk megszerezte a hatodik gólját is, egy kipattanó labdát kihasználva Fenyvesi Evelin állította be a végeredményt.

A Ferencvárosnak sorozatban harmadik alkalommal sikerült elhódítani a Magyar Kupát, a győriek nyakában viszont az ezüst is szépen csillog. Második élvonalbeli szezonunkban megelőzve a nagy múltú MTK-t parádés környezetben, élő közvetítés mellett játszhattunk. Hosszú utat tettünk meg idáig, dicsőséggel küzdöttünk. Az idei célunk sikerült, jövőre még nagyobbat álmodunk!

Az érmeket és a győztesnek járó trófeát Szekrényessy Tamás, a Förch Magyarország képviselője és Török Gábor, az MLSZ Női Bizottságának elnöke adták át.