Győri gólszerző Izland ellen

2:0-ás győzelemmel zárult a Magyarország-Izland női U19-es felkészülési mérkőzés, ahol a mieink első találatát Süle Dóra szerezte rögtön a 8. percben. Fél Alexandra kezdőként lépett pályára Fél Patrícia pedig a második játékrészben kapott lehetőséget - így testvériesen osztoztak a Felek félidőkön.

Két ellentétes félidőt láthattak Dabason az érdeklődők, míg az elsőben a mieink akarata érvényesült, addig a második játékrészben a fizikálisan erősebb vendégeké.

Turtóczki Sándor csapata remekül kezdte a mérkőzést. Az első játékrész elején Süle Dóra szép találata révén már a 8. percben előnyhöz jutottak a mieink. A hazai csapat magabiztosan játszott, kontroll alatt tartotta mérkőzést. Ennek meg is lett az eredménye, a 33. percben Csányi Diána egy, a szöglet után kipattanó labdát szép mozdulattal küldött az izlandiak hálójába, megduplázva ezzel az vezetést.

DSC_9117

A második félidő inkább a vendégcsapat próbálkozásairól, és a mieink védekezésének szervezettségéről szólt. Az izlandiak ugyan intenzívebben támadtak, mint tették azt az első félidőben, de nem tudták bevenni Varga Luca kapuját.

Egy jó erőkből álló, jól felkészített és remek felfogásban játszó izlandi csapatot sikerült legyőznünk. A győzelem értékét növeli, hogy miután nálunk a hétvégén bajnoki forduló volt, a klubvezetőkkel egyeztetve, úgy döntöttünk, hogy kifejezetten figyelünk arra, hogy egyforma terhelést kapjanak a lányok. Jól és eredményesen futballoztunk, gratulálok a csapatomnak - értékelte a meccset Turtóczki Sándor.

Magyarország-Izland 2-0 (2-0)
gól: Süle (8.), Csányi (33.)

Magyarország: Varga Luca - Rozmis Gabriella, Csigi Eszter, Turányi Lilla, Németh Hanna (Fél Patrícia 47.p), Fél Alexandra (Kun Barbara 46.p.) – Gruber Brigitta (Magyarics Zoé 58.p.), Csányi Diána (Csiki Anna 46.p.), Krascsenics Petra (Kiss Stella 46.p), Süle Dóra (Oláh Adrienn 74.p.), Gelb Mónika