Fordulatos mérkőzésen győzött az ETO

Fordulatos, gólokban gazdag mérkőzésen sikerült megszereznünk az újabb 3 pontot Hévízen. A hazai csapat korán vezetést szerzett, majd a végeredményt a 83.-ik percben Kabát Péter állította be.

A 90 percig mezőnyfölényben játszó ETO FC Győr számára hidegzuhannyal kezdődött a mérkőzés, ugyanis már a 9.-ik percben vezetést szerzett a Hévíz SK Keresztes Bence által. Nem sokkal később Kabát Péter egyenlíthetett volna, azonban 20-22 méterről a felső kapufát találta el. Az egyenlítésre egészen a 23.-ik percig kellett várni, amikor is Szabó Lukas vállalkozott lövésre, és a vizes talajon pattogó labda védhetetlenül a rövidbe csapódott.

Az egyenlítés után még tovább nőtt a labdabirtoklás aránya csapatunk javára, azonban igazán nagy helyzetet nem siekrült kialakítani a Bekő Balázs vezette legénységnek. A 39.-ik percben Kabát ment bele egy durva ütközésbe, melynek köszönhetően 20-22 méterről lőhettünk szabadot. A labda mögé a kiváló rugótechnikájáról is ismert Magasföldi József állt, aki ezúttal sem hibázott, szépen tekert a hosszú alsóba. A hazaiak kapusának esélye sem volt a hárításra.

A játék képe a szünet után sem változott, mezőnyfölényben játszott az ETO, ám a Hévíz 10 emberrel stabilan védekezett és váratlanul egyenlített. 7 perc játék után egy szögletet követően Kunsági ejtette ki a labdát, amit Hajdár Dániel kotort a kapuba. 2-2

A mérkőzés további fordulatokat és még 3 gólt hozott. A 67.-ik játékpercben egy kapu előtti keveredés után Vadász Viktor szerzett vezetést az ETO-nak, majd 10 perccel később röviden szabadított fel az ETO védője, a labda Nedelkó elé került, aki védhetetlenül lőtte ki a jobb felsőt. 3-3

A végeredményt a 83.-ik percben Kabát Péter állította be, aki a kapunka háttal kapta meg a labdát, remekül forgatta be védőjét, majd estében kilőtte a hosszú sarkot. Klasszis megoldás volt. 3-4 A hátralévő percekben bátran játszott a Hévíz, mely több erős csapatot is megtréfált már otthon, de említésre méltó helyzet már nem volt a mérkőzésen.

Bekő Balázs vezetőedző így értékelt a mérkőzés után: "Egy nagyon értékes győzelemt arattunk, le tudtuk győzni saját magunkat. Nagyon nehéz volt az ellenfél védekezését feltörni, hiszen 10 emberrel védekeztek szinte az egész mérkőzésen. Sajnos elkerülhető és buta gólokat kaptunk ma, de mégegyszer gratulálok a csapatomnak hiszen legyőzte saját magát."

Hévíz SK - ETO FC Győr 3-4

Gólszerzők: Keresztes (9.), Hajdár (54.) Nedelkó (78.) ill. Szabó L,(23.), Magasföldi (39.), Vadász(67.), Kabát(82.)

Hévíz SK: Kámán, Hajdár, Rácz, Fujsz, Füleki, Hotváth, Nedelkó, Szi, Bolla, Keresztes, Szabó
Cserék: Jánosa, Giber, Hotváth, Czibor, Tóth, Pálfi

ETO FC Győr: Kunsági, Nagy Á, Nagy J, Magasföldi, Szabó, Szimcso, Kabát, Vadász, Zamostny, Medgyes
Cserék: Gyurákovics, Varga, Beliczky, Csizmadia, Gyagya, Rácz, Kiliti