Győzelemmel zárt az ETO

A Rába ETO nagy meccsen fordított a végsőkig küzdő Haladás otthonában. Az Alapszakasz utolsó fordulójában szoros eredmény született (1-2). Az ETO 17 győzelemmel lett Alapszakaszgyőztes, és első helyen kezdi a futsal NBI rájátszását

A rangadón a hazaiak szerezték meg a vezetést Németh Péter bombagóljával, majd a 2. játékrészben az egy gólos hátrányt előbb Constantino szöglete után Juanra fejesével egalizálta, majd a győzelmet Juanra asszisztját követően Constantino átlövéssel szerezte meg.

A Haladás ma igencsak megszorongatta a bajnokot, várhatóan számolni kell velük a bajnoki rájátszásban is. Jól védekeztek, a kapuban Sásdi jól védett, kontráik veszélyesek voltak, emellett lőttek négy óriási kapufát is. Az ETO megérezte a hiányzó játékosait, (Seidler és Dávid R. is eltiltás miatt hiányzott), azonban végig irányította a mérkőzést, mégsem sikerült előnyhöz jutniuk, mivel több helyzetet is elpuskáztak. A hazaiak nem érdemtelenül megszerezték a vezetést, előtte óriási ziccert rontott az ETO, amire Németh Péter révén rögtön szépségdíjas góllal válaszolt a házigazda. Németh Sásdi kidobása után tudott lefordulni Davide-ről, igaz nagyot is lökött rajta, de utána nagy erővel kilőtte a jobb felsősarkot (1-0).

A Hali vezetést követően magasabb sebességre kapcsolt bajnok a második 20 perc derekára őrölte fel a hazaiak védelmét, Juanra fejesgólja után (1-1), Constantino szerezte meg győzelmet a 30. percben. A hajrában vészkapus játékra váltó hazaiak végül nem tudtak kiegyenlíteni, de több lehetőségük is volt erre, így az ETO nyerte a rangadót Szombathelyen.

A tét nélküli derbin, (már korábban eldőlt mindkét csapat továbbjutott a futsal rájátszásba), a döntetlen talán közelebb állt a játék képéhez.

Marcos Angulo: - Nagy győzelmet arattunk a mai is nagyon jól futsalozó Haladás ellen, akik megnehezítették a dolgunkat. Gratulálok a csapatomnak a mai sikerért, és az Alapszakasz magabiztos megnyeréséért!

Turzó József: - Hiányérzetem van. Rúgtunk négy kapufát, a hajrában is volt két nagy ziccerünk. El kell ismerni, hogy játékban jobb a Győr. De óriásit küzdöttünk, rászolgáltunk volna az ikszre. Gratulálok a fiúknak!

2017.03.13 - 18:15 Szombathely, Aréna Savaria