OTP Bank Liga 5. forduló
Mérkőzés előzetes
HÍREK - [ II. csapat ]
2014.08.17. Vasárnap

Magabiztos győzelemmel rajtolt csapatunk a labdarúgó NB III nyugati csoportjában. Martinez, Farkas és Mervó góljaival 3-0-ra nyert az ETO II. Íme a találkozó összefoglalója

Könnyed győzelem a nyitányon
2014.08.16. Szombat

Egyetlen percig nem forgott veszélyben a Győri ETO FC II sikere a labdarúgó NB III nyugati csoportjának nyitófordulójában, ahol a tavalyi Vas megyei bajnok, a Sárvár volt az ellenfelünk. A mieink végig kézben tartották a mérkőzést, a második félidőnek több olyan periódusa volt, amikor csak másodpercekre sikerült a vendégeknek megtartani a labdát. Lelkes és szervezett védekezésüknek köszönhetően viszont nem sok helyzet adódott csapatunk előtt, ezek közül hármat sikerült kihasználni: az első félidőben Leandro Martinez és Farkas Zoltán, a második játékrészben Mervó Bence lőtt a hálóba, így alakult ki a 3-0-ás végeredmény.

Élő szöveges közvetítés az NB III-ról

Ismét élő szöveges tudósítással jelentkezik NB III-as meccsünkről az onlajnok.com. Aki kíváncsi a mérkőzés alakulására, az itt nyomon követheti:

Vasárnap video összefoglalóban a találkozó legfontosabb jeleneteit is megmutatjuk.

Németh Zoltán valamivel több, mint két év után visszatért Győrbe. Az egykori NB I-es labdarúgó pályafutása után sokáig Csertői Aurél másodedzőjeként ért el sikereket, ám 2012 tavaszán, amikor a vezetőedzőnek és az ETO-nak az útjai különváltak, akkor a játékosok körében rendkívül népszerű pályaedző is távozott. Ezután egy évig Ajkán, majd ugyancsak egy évig szülővárosában Sopronban dolgozott immár vezetőedzőként az NB II-ben. A nyáron aztán felkérést kapott Győrből, és elvállalta az NB III-as és az U21-es csapatok közös szakmai vezetését. Az ETO Park Élményközpont első emeletén - a Kormányhivatal és a Posta mellett - nemrég nyílt Sziget Coffee egyik asztalánál beszélgettünk a visszatérésről és a rá váró feladatokról.

Páran visszajátszhatnak délután

A Sárvár ellen rajtol ma a labdarúgó NB III nyugati csoportjában a Győri ETO FC II. A mieinknél a tervek szerint lesznek visszajátszók, így az NB I-es csapattal készülő fiatalok mellett a sérülése után formába lendülő Leandro Martinez és az egy év után visszatérő Giorgi Kvilitaia is helyet kaphat az együttesben. A tervezett kezdőcsapat: Cellár - Nagy B., Lenzsér, Kelemen, Medgyes - Kerékgyártó, Illés, Mervó - Farkas Z., Kvilitaia (Szabó B.), Martinez (Vankó)

Egyedüli akadémiai csapatként maradtunk
2014.07.18. Péntek

A Szombathelyi Haladás második csapatát kizárták a labdarúgó NB III 2014–2015-ös idényéből – derült ki az MLSZ versenybizottságának pénteken közzétett határozatából. Mindez azt jelenti, hogy a nyugati csoportban az ETO II marad az egyedüli akadémiai csapat.

Itt az NB III-as csoportbeosztás
2014.07.08. Kedd

Elkészítette az MLSZ az NB III-as csoportbeosztást. A mieink természetesen maradtak nyugaton, ahol nem kevesebb, mint 4 korábbi NB I-es csapat szerepel - az III. kerület, a Csepel, a Tatabánya és a Veszprém is. A tavalyi nagy ellenfelek közül az Andráshida anyagi okok miatt visszalépett és csak a megyei bajnokságban indul.

Matetits játszott a legtöbbet
2014.06.30. Hétfő

Folytatjuk sorozatunkat, amelyben annak járunk utána, hogy mi is van a bajnoki helyezések mögött egészen pontosan. Ezúttal arra voltunk kíváncsiak, hogy a második csapatunkban ki, hányszor lépett pályára. Összesen 51 olyan játékos van, aki több-kevesebb meccsen lehetőséget kapott, de közülük kiemelkedik Matetits István teljesítménye, hiszen ő 29 meccset játszott, vagyis mindössze egyszer nem lépett pályára a szezonban.

Három házi gólkirály
2014.06.27. Péntek

61 gól lőtt az idény során az NBIII-as csapatunk, ezeket pedig 19 játékos vállalta magára. A házi gólversenyben három játékos végzett 8-8 góllal az élen, név szerint Illés Dávid, Mervó Bence és Farkas Zoltán, de Novák is alig maradt le tőlük. A teljes góllövőlistát itt találják meg.

Összefoglaló a Budaörs elleni meccsről
2014.06.02. Hétfő

Második csapatunk 2-0-s vereséget szenvedett a szezon utolsó mérkőzésén a Budaörs ellen, ezzel pedig a negyedik helyen zárta a bajnokságot Jakl Antal tanítványai. Ahogy azt ígértük, most meg tudjuk mutatni a mérkőzés összefoglalóját.

Negyedikként zárt az ETO II
2014.06.01. Vasárnap

Rangadóval zárult az NB III nyugati csoportjának az idei kiírása. A dobogó két alsó foka még kiadó volt, amiért négyen is harcoltak. A legkedvezőbb helyzetből a budaörsiek várták a fordulót, hiszen őket az ETO csak akkor előzhette volna meg, ha 12 góllal győzni tudnak a zöld-fehérek. A találkozó azonban nem így indult, egymás után alakították ki helyzeteiket a vendégek. Negyed óra kellett ahhoz, hogy a házigazda megtalálja az ellenszert. Miután bátrabban felvállalták az egy-egy elleni párharcokat, fokozatosan ellenfelük fölé tudtak nőni, és Matetits révén egy nagy ziccerük is volt. A hajrában azonban egy mögékerülés után a szélről középre lőtt labdát Sajbán Miklós a kapuba fejelte, így némi meglepetésre a Budaörs mehetett előnnyel a szünetre, az osztály átlagát meghaladó játékot hozó első félidő után.

Ma este 6 órakor: ETO II - Budaörs
Még nem mondott le a dobogóról az ETO II, ugyanakkor nem a saját kezében van a sorsa. A budaörsiek ugyan csak három ponttal vannak a mieink előtt, de 24 góllal jobb a gólarányuk, így szinte ugyanaz a képlet, mint tegnap az NBI-es mérkőzésen: 12 gólos győzelem kell a biztos előrelépéshez. Van egy másik mód is, ebben az esetben ha a BKV Előre nem tud nyerni, mi pedig igen, akkor őket megelőzve felléphetünk a dobogó harmadik fokára. ehhez a legtöbbet a Vida - Nagy B. Csató, Lenzsér, Kozma - Nagy Á., Pongrácz, Szabó B. - Farkas Z., Matetits, Vankó tizenegy tehet hozzá ma, a 18 órakor kezdődő mérkőzésen.
Megérdemelt győzelem Újbudán
2014.05.25. Vasárnap

Fél csapatra való játékosa hiányzott az állandó kezdőjéből a Jakl-Kulcsár edzőpárosnak. Nagy B. és Medgyes révén mind a két szélső hátvéd eltiltását töltötte, míg Lenzsér, Farkas és Mervó játékától azért tekintettek el a győriek, mert az U19-es válogatott keddig angolok elleni meccse miatt kérte a szövetségi edző, hogy pihenjenek.

Öt hiányzóval Újbudán az NB III

Fontos mérkőzést játszik jövő héten kedden az U19es válogatott - az angol harmad- és negyedosztályú bajnokság U23-as válogatottja látogat Magyarországra. Éppen ezért Mészöly Géza szövetségi edző azt kérte, hogy a vasárnapi mérkőzésen ha lehet ne lépjen pályára Farkas Zoltán, Mervó Bence és Lenzsér Bence se. Az ETO partner volt ebben, így az előző héten kiállított Medgyes Sinant és az ötödik sárga lapját kapó Nagy Bálintot is beleszámítva fél csapatnyi hiányzója lesz a Jakl-Kulcsár edzőpárosnak.

A fényeknek örültünk, a meccsnek nem
2014.05.20. Kedd

Elkészítettük az összefoglalót a hétvégi NB III-as mérkőzésről. Ez dorogi győzelmet hozott, aminek következtében csapatunk lecsúszott a dobogóról.

Tompa játék, megérdemelt dorogi győzelem
2014.05.18. Vasárnap

Fásultan és tompán játszott ma NB III-as csapatunk, így a dorogiak nyerni tudtak Győrben. Az ellenfélnél korábbi rutinos NB I-es labdarúgk is szerepeltek, hiszen Schutz Levente és Sitku Illés is pályára lépett. Az ETO emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, mert Medgyes Sinan az első és a 77. percben is sárga lapott kapott a játékvezetőtől. Az ETO legjobbja Vida Balázs volt, akik ziccereket hárított, de egy alkalommal ő is tehetetlen volt. Vasárnap este tucatnyi dorogi drukker teremtett mérkőzés hangulatot, akik végigénekelték a találkozót, és boldogan indultak el a lefújást követően hazafelé.

A Dorog csapatát fogadja az ETO II
2014.05.17. Szombat

Vasárnap délután 6 órakor lép pályára a labdarúgó NB II nyugati csoportjában a második helyért küzdő ETO II, Andráshida és BKV Előre együttese is. Mind a három klub győzelmi kényszerben van, hiszen negyedik riválisuk a Budaörs ma nyert így pontelőnybe került a hármakkal szemben. Mind a hárman otthon játszanak, a mieink a kiesés ellen menekülő dorogiakat fogadják. A Komárom-Esztergom megyei együttes jól áll a harcban, hiszen négy pont az előnye az egyre nagyobb bajba kerülő Veszprémmel szemben. Az ETO II természetesen nyerni szeretne az idény utolsó előtti hazai találkozóján.

Újabb tripla Farkas Zoltántól
2014.05.11. Vasárnap

Magabiztos és fölényes győzelmet aratott Tökölön a Győri ETO FC II, így pontszámban beérte a jelenleg második helyen álló budaörsieket - akiket az utolsó fordulóban fogadunk majd. A találkozó hőse, ahogy múlt héten is ezúttal is Farkas Zoltán volt, aki ismét mesterhármast szerzett.

Szombaton Tökölön az ETO II
2014.05.09. Péntek

A tököli labdarúgó csapat 1922-ben alakult, első jelentősebb sikerét az 1960-as években érte el, ekkor két szezont töltött az együttes az NB III-ban. A klub mostani helyzete egy 10 éves, tudatos szervezőmunka eredménye, melynek során a csapat a körzeti bajnokságbólindulva a második vonalig jutott - olvasható a tököli klub honlapján. Az együttes ma az öt büntetőpont miatt a tizenötödik, vagyis a kieső helyen áll, és ha veszít már lehet, hogy matematikai esélye sem marad a bentmaradásra. A házigazda meglehetősen rossz sorozatban van, hiszen a legutóbbi három meccsüket nullára veszítették, miközben kétszer négy, egyszer pedig hat gólt kaptak. Az ETO is arra készül, hogy elhozza tőlük a bajnoki pontokat.

Nem először triplázott

Alig húsz perc volt hátra a Győri ETO FC II - BKV Előre NB III-as bajnokiból, amikor a vendégek 1-0-ra vezettek. Ekkor beállt Farkas Zoltán, és tizenhárom perc múlva már 3-1 volt az állás a házigazda javára. Mindhárom találatot az éppen csak nagykorú támadó szerezte. Nagy-Pál Tamás, az utanpotlassport.hu újságírója beszélgetett az U19-es válogatott gólerős csatárával. ( a képen az első sor közepén 17-es mezben)