Magyar English REGISZTRÁCIÓ BEJELENTKEZÉS SZURKOLÓI KÁRTYA

HÍREK - [ Felnőtt csapat ]
Vasárnap 16.30-kor a PFLA ellen
2015.04.25. Szombat

A felcsútiak ellen folytatja szereplését csapatunk a bajnokságban, ahol győzelem esetén pontszámban befoghatnánk a Puskás Akadémiát. Tervezett kezdőcsapatunk: Kamenár - Brdarovski, Lang, Nagy Á., Ibanez - Kamber, Windecker, Pátkai - Koltai, Priskin, Rudolf.

Köszönjük nektek, hogy ma eljöttetek!

Mintegy 250-300 szurkolónk jött ki ma délután a csapat edzésére, hogy jelenlétével demonstrálja: mennyire fontos számukra az ETO. Az edzés közben többször felhangzott az ETO induló, és a végén, amikor a játékosok lepacsiztak mindenkivel, békésen minden drukker elhagyta a stadiont. Nagyszerű volt a hangulat, nagyon köszönjük mindenkinek, aki ott volt ma a stadionban, reméljük lesz olyan megoldás a következő napokban, ami után lesz okunk az ünneplésre. Hajrá ETO! (Fotó: Lapincs Attila)

Hét idei érettségiző már bemutatkozott
2015.04.18. Szombat

Két-három évvel a bemutatkozás után lehetnek meghatározó játékosai a csapatnak az akadémisták, akik egyre nagyobb létszámban mutatkoznak be az élvonalban. A tavaly érettségizettek közül már öten (Nagy G., Matetits, Illés, Vankó, Novák) átestek a tűzkeresztségen, az idei végzősök közül Nagy Á., Kerékgyártó éppen ma, Kalmár, Lenzsér, Mervó, Pongrácz és Mayer pedig már korábban elmondhatta, hogy bemutatkozott az NB I-ben.

Amióta visszakerült az MTK az első osztályba, azóta minden évben ugyanaz a csapat nyeri meg mind az őszi, mind a tavaszi mérkőzést. Ez az előző két évben a mieink számára hozott örömet, idén viszont a kék-fehérek szerezték meg mindkét alkalommal a három pontot. Szombaton délután így:

Kár a második gól előtti hibáért

Folytathatja a dobogóért vívott harcát az MTK, amely a Paks veresége miatt az európai kupaszereplés felé is nagy lépést tett (ha nem a Szolnok nyeri a Magyar Kupát, akkor a bajnokság első négy helyezettje indulhat a BL illetve az EL selejtezőjében.) A találkozó után a két vezetőedző elsőként a Duna TV kamerája előtt értékelte a látottakat.

Nem sikerült a pontszerzés

Vereséget szenvedett a dobogóra pályázó MTK ideiglenes otthonában, a Bozsik Stadionban csapatunk, miután ma délután csak Priskin Tamás tudta bevenni Hegedűs kapuját, míg a túloldalon előbb Pölöskei szabadrúgása, majd Csiki közeli lövése kötött ki a hálóba. A találkozó nagy része kiegyenlített volt, de amíg az első félidőben a bekapott gól után tudtunk dominálni, úgy a második félidőben ez már nem sikerült. Miriuta László a mérkőzésen két újoncot is avatott: Nagy Ádám és Kerékgyártó Dávid is élete első NB I-es mérkőzését vívta. (Fotó: http://mtkbudapest.hu )

Újoncokat avathat a csapat holnap
2015.04.17. Péntek

Lipták sárga lapok, Kvilitaia sérülés miatt hiányzik majd holnap az MTK ellen, ahol két újoncot is avathat Miriuta László. A tervek szerint ugyanis a kezdőcsapatban kap helyett az U20-as válogatott belső védő, Nagy Ádám, és a középpályás Kerékgyártó Dávid is. A tervezett kezdő: Kamenár - Brdarovski, Lang, Nagy Á., Ibanez - Windecker, Kamber, Kerékgyártó, Pátkai - Koltai, Priskin

Jöhet a harmadik siker az MTK ellen
2015.04.16. Csütörtök

Páratlan sorozatot tudhat magáénak csapatunk az MTK ellen. Amióta a kék-fehérek visszakerültek az NB I-be, azóta a fővárosban rendre a mieink nyerik a bajnoki mérkőzéseket. Most szombaton ennek a sorozatnak kell folytatódnia. Íme a legutóbbi két találkozó összefoglalója.

Ismét együtt készültek az U20-asok

Az U20-as világbajnokságra készülő válogatott szakvezetője, Bernd Storck a hónap elején jelölte ki 35 fős bő keretét, amelyet hamarosan ismét szűkíteni kell, a május végén kezdődő új-zélandi tornára ugyanis csak 21 játékos utazhat el. A 35 labdarúgó közül ezúttal 28-an kaptak meghívót a vasárnap kezdődött és csütörtökig tartó edzőtáborba, amelyen hétfőtől szerdáig napi két edzés szerepel a programban, ma pedig edzőmeccsen lépnek pályára a játékosok. Az ETO felnőtt keretéből Mervó Bence és Horváth Dániel, míg a Fehér Miklós Akadémiáról rajtuk kívül a Pápára kölcsönadott és folyamatosan az NB I-ben játszó Pongrácz Viktor, valamint a Paksra igazolt, és a hétvégén az első osztályban bemutatkozó Lenzsér Bence kapott meghívást.

UP bajnokságok eredményei

Újabb fordulót fejeztek be a csapatok a korosztályos bajnokságokban. A felsőházi rájátszásban ezúttal nem volt sikerélménye a mieinknek.

Mayer: góllal debütált az NB I-ben
2015.04.12. Vasárnap

24 perc elteltével betalált élete első meccsén Mayer Milán. A 19 éves csatár előtt legutóbb 2012-ben Nemanja Andric ért el hasonlóan hamar gólt - ő 11 perc elteltével iratkozott fel Debrecenben a 4-1-es vereség alkalmával a góllövők közé. Az elmúlt tíz évben a balszélsőnél gyorsabban csak egy játékos mutatkozott be góllal az ETO csapatában, 2007-ben Igor Bogdanovic első találkozóján már a hatodik percben gólt szerzett a Tatabánya elleni 2-1-es győzelmet hozó mérkőzésen.

Akárcsak ősszel, most tavasszal is öt gól esett a Győri ETO FC és a Nyíregyháza Spartacus mérkőzésén, ahol ezúttal is vendégcsapat nyert 3-2-re. Aki kíváncsi az összefoglalóra, itt megnézheti.

Miriuta: önkritikára is szükség lesz

Tisztázni kellene a helyzetet, és látni kellene valami jövőképet, mert enélkül nehéz motiválni a játékosokat - mondta Miriuta László a találkozó utáni sajtótájékoztatón, aki arról is beszélt: mindenkinek önkritikára is szüksége lesz, hogy a jelenlegi körülémyek között megtett-e mindent azért, hogy a csapat eredményes legyen.

Drámai meccsen balszerencsés vereség

Bár a mérkőzés nagy részében futott az eredmény után csapatunk, balszerencsés körülmények között szenvedett vereséget hazai pályán a Nyíregyháza Spartacus ellen. Az első félidőben született két vendéggól után ugyanis a második félidőben visszaszerezték a becsületüket a mienik, és kimondottan jó játékkal, sok helyzetet kialakítva, a szurkolók nagyszerű bíztatása mellett ledolgozták a hátrányt és folyamatosan támadtak a győztes gólért. A hosszabbítás végén azonban egy kontrából Pekár eldöntötte a három pont sorsát. A találkozón először lépett pályára Mayer Milán, a 19 éves csatár remek játékkal és góllal debütált!

Miriuta: a szívünk visz előre minket
2015.04.11. Szombat

Néhány helyen változni fog az ETO kezdőcsapata a múlt heti Kecskemét meccshez képest. Windecker József az ötödik sárga lapját kapta, így ő nem léphet pályára, és valószínű Priso is a cserepadon kezd. Kvilitaia mellett ugyanakkor más sérült nincsen. A tervezett kezdőcsapat: Pogacsics - Brdarovski, Lang, Lipták, Ibanez - Koltai, Bucsa, Pátkai, Dinjar - Rudolf, Priskin

Huszonhatodszor a Spartacus ellen
2015.04.10. Péntek

Huszonhatodik mérkőzésére készül csapatunk a Nyíregyháza ellen, és egyben a 12. győzelmére is. Az eddgiek során ugyanis tizenegy ETO sikernek örülhettek a szurkolók, a legutóbbi három meccsünket például sikerült három ponttal zárni.

Windecker sárga lapok miatt pihen
2015.04.08. Szerda

Pátkai Máté és Lang Ádám után harmadikként Windecker Józsefnek kell kihagynia egy bajnoki találkozót öt sárga lap miatt. A középpályás a Kecskemét ellen gyűjtötte be az ötödik lapját, így Miriuta László rá biztosan nem számíthat a Nyíregyháza elleni összecsapáson.

2015.04.04. Szombat

Az első órában a mieink, az utolsó fél órában viszont a Kecskemét alakított - és hagyott ki több helyzetet. Íme az összefoglaló:

Miriuta: sajnos kihagytuk a helyzeteinket

Mindkét csapat elvesztette 100%-os mérlegét ma a Győri ETO FC - Kecskeméti TE mérkőzésen. A vendégek a négy tavaszi győzelem után értek el döntetlent, míg mi a hetedik KTE eleni meccsen ikszeltük először a lila-fehérekkel. A lefújás után Bekő Balázs volt elégedettebb. A vezetőedzők elsőként a Duna TV-nek értékelték a látottakat.

Elszalasztott győzelem a Kecskemét ellen

Remekül kezdte az OTP Bank Liga 22. fordulóját csapatunk, hiszen Priskin Tamás révén hamar előnybe kerültek a mieink. A folytatásban is az ETO dominált, de csak kapufákig és nagy helyzetekig jutott. A második félidőben Bebeto némiképp váratlanul egyenlített, ezután pedig már nem esett gól, így ahogy idén már kétszer, most Győrben harmadszor is 1-1-re végeztek a felek.