Összefoglaló
HÍREK
Kalmár Zsolt a Red Bullnál folytatja
2014.07.28. Hétfő

Megállapodott egymással a Győri ETO FC és a Red Bull Salzburg, így eldőlt: Kalmár Zsolt külföldön folytatja a pályafutását. A magyar válogatott középpályás kedden már Lipcsében lesz, és a Red Bull csoport egyik legdinamikusabban fejlődő klubjánál, a német másodosztályú RB Leipzig együttesénél kezdi meg a felkészülést. A Győri ETO FC ezúton is sok sikert kíván Kalmár Zsolt további pályafutásához, aki mint mondja nagyon hálás az ETO-nak, hogy itt nőhetett fel.

2014.07.27. Vasárnap

Az elmúlt öt évben egyszer kapott ki a bajnoki rajtnál csapatunk - akkor tudta megnyerni a bajnoki címet. Hogy lesz-e összefüggés a két tényező között, azt most még csak reméljük, azt viszont elmondhatjuk: ha nem mi kapjuk, alighanem tapsoltunk is volna a góloknál. De sajnos mi kaptuk...

Horváth Ferenc:sajnos nem játszottunk jól

Nyolc veretlenül megvívott - és ebből hat megnyert - idegenbeli találkozót követően 2014-ben először vesztett csapatunk az OTP Bank Ligában, ezzel vereséggel indult számunkra a szezon. A lefújást követően Horváth Ferenc érthetően csalódottan nyilatkozott a Sport Televíziónak.

Beragadtunk a rajtnál

Vereséggel kezdte az OTP Bank Liga 2014/15-ös szezonját csapatunk, miután ma este 2-0-ra kikapott az ETO Pakson. Mindkét gól az első félidőben született, előbb Kecskés, majd Hefler lőtt gólt távolról. A folytatásban mindent megtett az ETO a szépítésért, elsősorban Rudolf votl aktív, de bejött a szünetben a héten igazolt Priskin Tamás is, ám egykori kapusunk Molnár Péter remekül védett, így nem változott az eredmény. Nem ilyen rajtra számítottunk, így jövő héten hazai pályán a Honvéd ellen mindeképpen javítani kell majd csapatunknak.

A Sport 2-n a Paks elleni meccsünk

Ma este közvetlenül a Harmadik félidő című műsor előtt a Sport TV 2-es csatornáján lesz látható csapatunk nyitómeccse. Aki lemarad valamiért az élő közvetítésről - vagy éppen a helyszínen szurkol, és szívesen újra nézné a találkozót - holnap reggel és délelőtt egyaránt lesz ismétlés a sportcsatornán.

Kamber: kemény ellenfél lesz a Paks

Minden bizonnyal továbbra is csapatkapitányként vezetheti ki a pályára az ETO-t Djordje Kamber. A bosnyák középpályás eredetileg a harmadik a rangsorban, de ma este valószínű sem Koltai Tamás, sem Lipták Zoltán nem lesz kezdő Pakson. A kitűnő labdarúgó az nb1.hu-nak elmondta: mindenképpen győzelemmel szeretne rajtoni az idei pontvadászatban.

Csertői Aurél is bízik a győzelemben

Molnár – Heffler T., Kovács G., Gévay, Báló – Kecskés T., Tamási – Könyves, Bertus, Bartha – Eppel. Várhatóan így kezd ellenfelünk, a Paks, amelynek kispadján az a Csertői Aurél ül, akivel története leghosszabb győzelmi sorozatát produkálta az ETO. Ha ma nyerni tudunk atomvárosban, akkor Horváth Ferenc beállíthatja kollégája rekordját. A hazaiak meglepetésre készülnek - Csertői Aurél bravúrnak nevezte a mérkőzés előtti interjúban azt, ha otthon tudnák tartani a három pontot.

Klubrekordot érhet a győzelem
2014.07.26. Szombat

A Győri ETO FC történetében eddig négy olyan szakasz volt, amikor egy bajnokságon belül hét egymást követő mérkőzést sikerült megnyerni. Tavaly a Kecskemét (2-1), a Paks (2-1), az Újpest (1-0), a Puskás Akadémia (1-0), a Honvéd (4-2) és a Kaposvár (5-0) és a Mezőkövesd (5-0) elleni diadallal zárult az év, így a négy hét győzelemig tartó szériából három - így ez is - lehetőséget ad arra, hogy egy másik bajnoksággal összevetve akár még hosszabb diadalmenet legyen.

Tizenhetedszer a Paks ellen

Eddig két alkalommal tudott nyerni az ETO Pakson - legutóbb Rudolf Gergely duplájával - és most is arra készülnek a mieink, hogy elhozzák a három pontot. Érdekesség, hogy az eddigi 16 találkozó közül 14 meccsen mindkét csapat gólt szerzett, tavalyelőtt azonban gólnélküli döntetlenre végeztek a felek, majd legutóbb ősszel 2-0-ra nyert az ETO.

Kiharcolta a VB részvételt az U19
2014.07.25. Péntek

A magyar U19-es válogatott Izrael ellen aratott 2-1-es győzelmével kiharcolta a részvátelt a jövő évi világbajnokságra. A sikerből négy győri is kivette részét, Kalmár Zsolt szerezte a találkozó első gólját, Lenzsér Bence második találkozóját játszotta végig, Mervó Bence ezúttal is pályára lépett - korábban a portugálok ellen ő lőtte a becsületgólunkat - Farkas Zoltán viszont ugyan kimaradt, de az előző két találkozón ő is pályára lépett. A győztes meccset követően Kalmár Zsolt nyilatkozott a Nemzeti Sportnak.

Német ellenfél következik Prágában

Nem jutott cseh csapat az elődöntőben a prágai CEE Generali Kupán, ahol a mieink az egyetlenek a mezőnyben, akik két győzelemmel tudták megnyerni a csoportjukat, a többi elődöntős egyaránt 1-1 győzelemmel és döntetlennel kerültek be a legjobb négy közé. Az ETO U19 következő ellenfele a német FSV Frakfurt lesz, akik már két gólos hátrányban voltak a házigazda Slaviával szemben, de az utolsó 20 percben előbb egyenlítettek, majd a csoportgyőzelemhez szükséges gólt is begyörtörték a hosszabbításban. A másik ágon a szlován Trencsény és a bosnyák Szarajevo vívja hétfőn az elődöntőt.

Ma este U19-es EB meccs Győrben

A harmadik - egyben az utolsó U19-es EB meccsét rendezik Győrött az ETO Parkban ma este, 20.15-től a német és az ukrán válogatott mérkőzik meg egymással. Mindkét együttes legyőzte a bolgárokat, de döntetlenre végzett a szerbekkel - így a győztes biztos csoportelső lesz, a vesztes pedig csak akkor juthat tovább, ha a szerbek nem győzik le Bulgáriát. A döntetlen a gólkülönbség miatt a német válogatottnak jó, ebben az esetben akár egy hármas holtverseny is kialakulhat - ebből nem lehet megjósolni ki jöhet ki a legrosszabbul, hiszen nem tudni melyik meccsen hány gólt láthat még a közönség. A magyar válogatott is ma lép pályára, sajnos az elődöntő már elúszott a felcsúti vereséggel, a jövő évi U20-as VB-re pedig csak úgy kvalifikálhatunk, ha legyőzzük Izrael csapatát.

Felkerült a Göteborg hivatalos honlapjára az első video összeállítás a tegnapi győzelmünkről. A riportok alatt láthatóak a mérkőzés legfontosabb pillanatai - köztük a Nemanja Andric gólja 1.59-nél.

Már kaphatóak a jegyek a paksi meccsre

Az MVM-PAKS – GYŐRI ETO FC találkozóra a hatályos jogszabályok szerint csak névre szóló jeggyel lehet belépni a stadionba. A találkozóra az meccsjegy.mlsz.hu internetes oldalon már lehet jegyet venni, a paksi klub tájékoztatása szerint a vendégszektorba 1.200 Ft-ba kerül majd a belépő. Az internetes jegyárusítással párhuzamosan Győrött az ETO Park Élményközpontban található ETO Shopban és a Ticket Express jegyirodáiban is lehet majd jegyet venni, a találkozó előtt pedig két órvával, vagyis július 27-én, vasárnap 18.30-kor nyitnak a pénztárak a helyszínen.

Ismét Erdős Józsefé a nyitómeccs

Nyilvánosságra hozta az MLSZ az első bajnoki forduló bíróküldését. Eszerint csapatunk paksi mérkőzését ugyanaz a játékvezető vezeti, akivel befejeztük a tavalyi szezont - vagyis újra Erdős József fújja majd a sípot.

Egymásnak gratuláltak az edzők
2014.07.24. Csütörtök

Mindkét edző elégedett lehetett valamivel a találkozó végén - ugyanakkor érthetően mindkettőben maradt némi hiányérzet. A két tréner közül a vereség ellenére a svédek edzője lehetett boldogabb, hiszen ők jutottak tovább.

Győzelemmel búcsúztunk a kupából

Nem sikerült kivívni a továbbjutást, ugyanakkor eredményes mérkőzést vívott csapatunk ma este Svédországban, ahol az IFK Göteborg abszolút esélyesként várta az Európa Liga visszavágót, hiszen Győrben 3-0-ra nyerni tudtak a kék-fehérek. Tucatnyi  játékosát nélkülöző csapatunk ugyanakkor nyerni tudott az északi országban, így ha nem is jutott a harmadik fordulóba, de a játékosok büszkén térhetnek haza holnap este. A találkozó egyetlen gólját Nemanja Andric szerezte. A szerb támadó 21 méterről vette be az ellenfél kapuját. A mieink Rudolf kiállítása miatt fél órán át emberhátrányban játszottak, de ekkor is mindent megtettek a sikerért - a gól is a mérkőzés ezen periódusában esett.

Élő közvetítés Göteborgból

Nem lesz televíziós közvetítés a ma esti IFK Göteborg - Győri ETO FC mérkőzésről, de aki nincs ott a helyszínen, és 89 svéd koronát (kb. 3.000 Ft) befizet a megfelelő helyre, a láthatja a találkozót a neten. A közvetítés 18.45-től kezdődik.

Honlapunkon élő szöveges tudósítást olvashatnak majd a meccsről a megszokott módon

Büszkén jönnének haza Göteborgból

Perceken belül megadja a ma esti kezdőcsapatot Horváth Ferenc Göteborgban. A mieink várhatóan a Kamenár - Svec, Wolfe, Lang, Völgyi - Kamber, Pátkai, Kronaveter - Varga, Rudolf, Andric összeállításban lépnek majd pályára. A csapat elsősorban azért játszik, hogy büszke lehessen az együttesre minden ETO drukker.

Elődöntős az U19 Prágában

Második mérkőzését is megnyerte Prágában a CEE Generali Kupán csapatunk, miután ma Füleki (2) és Gányovics góljaival 3-0-ra legyőzték a lengyel Wisla Krakkó csapatát. Mindez azt jelenti, hogy 100%-os teljesítménnyel jutottunk be az elődöntőbe, ahol az A csoport győztesével játszunk. Hogy ki lesz a következő ellenfelünk, az csak holnap derül ki, hiszen ebben a trióban a Vasas Kubala Akadémia a házigazda Slavia Prágával és a német Frankfurttal is döntetlent játszott, így a német és a cseh csapat meccsén aki nyerni tud, az lesz majd a csoportgyőztes, döntetlennél pedig a hármas holtverseny is kialakulhat. Egy biztos: a mieinkre a következő három napban csak edzések várnak, hiszen az elődöntőra majd jövő hétfőn kerül sor, míg a finálé július 30-án, szerdán 18 órakor kezdődik. (a fotót a kupa hivatalos facebook oldaláról töltöttük le)

1   2   3   következő
JEGYINFÓ

Belépőket elővételben az interneten keresztül, vagy az ETO Park Szurkolói boltjában, a Látogatóközpont/Tourinform, Győr, Baross G. út 21 szám alatt(Tel:+36/ 311-771, e-mail: gyor@tourinform.hu), a Vörössipkás úton a Szefi Szervízben és a Korvin úton a Meló Diák irodában válthatnak az érdeklődők.
Szurkóli adatok formanyomtatvány. Célszerű előre kitölteni!