Mérkőzés előzetes
HÍREK
Kiharcolta a VB részvételt az U19
2014.07.25. Péntek

A magyar U19-es válogatott Izrael ellen aratott 2-1-es győzelmével kiharcolta a részvátelt a jövő évi világbajnokságra. A sikerből négy győri is kivette részét, Kalmár Zsolt szerezte a találkozó első gólját, Lenzsér Bence második találkozóját játszotta végig, Mervó Bence ezúttal is pályára lépett - korábban a portugálok ellen ő lőtte a becsületgólunkat - Farkas Zoltán viszont ugyan kimaradt, de az előző két találkozón ő is pályára lépett. A győztes meccset követően Kalmár Zsolt nyilatkozott a Nemzeti Sportnak.

Német ellenfél következik Prágában

Nem jutott cseh csapat az elődöntőben a prágai CEE Generali Kupán, ahol a mieink az egyetlenek a mezőnyben, akik két győzelemmel tudták megnyerni a csoportjukat, a többi elődöntős egyaránt 1-1 győzelemmel és döntetlennel kerültek be a legjobb négy közé. Az ETO U19 következő ellenfele a német FSV Frakfurt lesz, akik már két gólos hátrányban voltak a házigazda Slaviával szemben, de az utolsó 20 percben előbb egyenlítettek, majd a csoportgyőzelemhez szükséges gólt is begyörtörték a hosszabbításban. A másik ágon a szlován Trencsény és a bosnyák Szarajevo vívja hétfőn az elődöntőt.

Ma este U19-es EB meccs Győrben

A harmadik - egyben az utolsó U19-es EB meccsét rendezik Győrött az ETO Parkban ma este, 20.15-től a német és az ukrán válogatott mérkőzik meg egymással. Mindkét együttes legyőzte a bolgárokat, de döntetlenre végzett a szerbekkel - így a győztes biztos csoportelső lesz, a vesztes pedig csak akkor juthat tovább, ha a szerbek nem győzik le Bulgáriát. A döntetlen a gólkülönbség miatt a német válogatottnak jó, ebben az esetben akár egy hármas holtverseny is kialakulhat - ebből nem lehet megjósolni ki jöhet ki a legrosszabbul, hiszen nem tudni melyik meccsen hány gólt láthat még a közönség. A magyar válogatott is ma lép pályára, sajnos az elődöntő már elúszott a felcsúti vereséggel, a jövő évi U20-as VB-re pedig csak úgy kvalifikálhatunk, ha legyőzzük Izrael csapatát.

Felkerült a Göteborg hivatalos honlapjára az első video összeállítás a tegnapi győzelmünkről. A riportok alatt láthatóak a mérkőzés legfontosabb pillanatai - köztük a Nemanja Andric gólja 1.59-nél.

Már kaphatóak a jegyek a paksi meccsre

Az MVM-PAKS – GYŐRI ETO FC találkozóra a hatályos jogszabályok szerint csak névre szóló jeggyel lehet belépni a stadionba. A találkozóra az meccsjegy.mlsz.hu internetes oldalon már lehet jegyet venni, a paksi klub tájékoztatása szerint a vendégszektorba 1.200 Ft-ba kerül majd a belépő. Az internetes jegyárusítással párhuzamosan Győrött az ETO Park Élményközpontban található ETO Shopban és a Ticket Express jegyirodáiban is lehet majd jegyet venni, a találkozó előtt pedig két órvával, vagyis július 27-én, vasárnap 18.30-kor nyitnak a pénztárak a helyszínen.

Ismét Erdős Józsefé a nyitómeccs

Nyilvánosságra hozta az MLSZ az első bajnoki forduló bíróküldését. Eszerint csapatunk paksi mérkőzését ugyanaz a játékvezető vezeti, akivel befejeztük a tavalyi szezont - vagyis újra Erdős József fújja majd a sípot.

Egymásnak gratuláltak az edzők
2014.07.24. Csütörtök

Mindkét edző elégedett lehetett valamivel a találkozó végén - ugyanakkor érthetően mindkettőben maradt némi hiányérzet. A két tréner közül a vereség ellenére a svédek edzője lehetett boldogabb, hiszen ők jutottak tovább.

Győzelemmel búcsúztunk a kupából

Nem sikerült kivívni a továbbjutást, ugyanakkor eredményes mérkőzést vívott csapatunk ma este Svédországban, ahol az IFK Göteborg abszolút esélyesként várta az Európa Liga visszavágót, hiszen Győrben 3-0-ra nyerni tudtak a kék-fehérek. Tucatnyi  játékosát nélkülöző csapatunk ugyanakkor nyerni tudott az északi országban, így ha nem is jutott a harmadik fordulóba, de a játékosok büszkén térhetnek haza holnap este. A találkozó egyetlen gólját Nemanja Andric szerezte. A szerb támadó 21 méterről vette be az ellenfél kapuját. A mieink Rudolf kiállítása miatt fél órán át emberhátrányban játszottak, de ekkor is mindent megtettek a sikerért - a gól is a mérkőzés ezen periódusában esett.

Élő közvetítés Göteborgból

Nem lesz televíziós közvetítés a ma esti IFK Göteborg - Győri ETO FC mérkőzésről, de aki nincs ott a helyszínen, és 89 svéd koronát (kb. 3.000 Ft) befizet a megfelelő helyre, a láthatja a találkozót a neten. A közvetítés 18.45-től kezdődik.

Honlapunkon élő szöveges tudósítást olvashatnak majd a meccsről a megszokott módon

Büszkén jönnének haza Göteborgból

Perceken belül megadja a ma esti kezdőcsapatot Horváth Ferenc Göteborgban. A mieink várhatóan a Kamenár - Svec, Wolfe, Lang, Völgyi - Kamber, Pátkai, Kronaveter - Varga, Rudolf, Andric összeállításban lépnek majd pályára. A csapat elsősorban azért játszik, hogy büszke lehessen az együttesre minden ETO drukker.

Elődöntős az U19 Prágában

Második mérkőzését is megnyerte Prágában a CEE Generali Kupán csapatunk, miután ma Füleki (2) és Gányovics góljaival 3-0-ra legyőzték a lengyel Wisla Krakkó csapatát. Mindez azt jelenti, hogy 100%-os teljesítménnyel jutottunk be az elődöntőbe, ahol az A csoport győztesével játszunk. Hogy ki lesz a következő ellenfelünk, az csak holnap derül ki, hiszen ebben a trióban a Vasas Kubala Akadémia a házigazda Slavia Prágával és a német Frankfurttal is döntetlent játszott, így a német és a cseh csapat meccsén aki nyerni tud, az lesz majd a csoportgyőztes, döntetlennél pedig a hármas holtverseny is kialakulhat. Egy biztos: a mieinkre a következő három napban csak edzések várnak, hiszen az elődöntőra majd jövő hétfőn kerül sor, míg a finálé július 30-án, szerdán 18 órakor kezdődik. (a fotót a kupa hivatalos facebook oldaláról töltöttük le)

15 (!) játékosra nem számíthat ma az edző

Egészen példátlan módon fogynak el a játékosok Horváth Ferenc keretéből. A kapusposztot leszámítva nincs olyan egység, aminél ne lennének gondok. A legnagyobb fejtörést a védelem összeállítása jelentheti a vezetőedzőnek, hiszen itt egy, csak egy legény van talpon a rutinos játékosok közül - a kispadra pedig ezúttal szinte csak fiatalok ülnek majd. A jelenlegi 32-es keretből 15 (!) játékos hiányzik majd különböző okok miatt Göteborgból, és ha nem így lenne, elképzelhető, hogy Svec és Wolfe is pihenőt kapna. Íme a teljes játékoslista, és az, hogy ki miért hiányzik majd.

Ha sikerül sporttörténelmet írhatunk

Nehéz helyzetben várja a visszavágót csapatunk. Az Európa Liga selejtezőjének első mérkőzésén hazai pályán 3-0-ra kikaptunk a svéd Göteborgtól, így aztán a papírforma szerint lényegében eldőlt a továbbjutás, és szinte csodára lenne szükség a bravúrhoz. Szemlátomást így gondolják ezt a svédek is, annyi különbséggel, hogy az ő fejükben meg sem fordul a csoda megestének a lehetősége. Minden azt sugallja, hogy ők már a következő fordulóra figyelnek. Mit lehet ilyen helyzetben tenni - erről beszélgetett Pajor-Gyulai László Horváth Ferenccel, az ETO vezetőedzőjével.

Túl az első göteborgi edzésen

A szerda délutáni pihenést követően Horváth Ferenc vezetőedző és a játékosai videón elemezték az ellenfél játékát, majd a mérkőzés holnapi időpontjában és helyszínén a csapat edzést tartott. Göteborgban egyébként nagyon meleg van, még este is 28 fok körüli a hőmérséklet, gyönyörűen süt a nap, amely kicsit zavarja is majd a játékosokat, mert nagyon élesen süt az egyik oldalról a szemekbe.

Egy Ctrl C, Ctrl V-t erre elfogadnánk

Tizennyolc mérkőzés óta veretlen az IFK Göteborg - ennyi bajnoki, kupa és nemzetközi tétmérkőzést játszottak a svédek 2014. április 7-e óta. Akkor viszont egy olyan eredmény született, amivel ma este talán mi is kiegyeznénk. A kék-fehérek hazai pályán 3-0-ra kikaptak a Malmötől, egy hasonló mérkőzésen, mint amit az ETO és az IFK vívott Győrben. Vagyis a házigazda amíg kihagyta a legnagyobb ziccereit, addig a vendégcsapat mindent gólra váltott. Akinek kedve van nézze meg a malmöiek elleni összefoglalót, amit nem lenne baj, ha sikerülne ma este lekopírozni.

Lang Ádám visszatérhet a védelembe
2014.07.23. Szerda

Alapembere Horváth Ferenc együttesének Lang Ádám. A tavasz végén a válogatottban is bemutatkozó középső védő biztos csapattagnak számított a Göteborg elleni hazai találkozón, ám a mérkőzést megelőző este belázasodott, így nem tudta vállalni a játékot. Ma már jól van, el is utazott a visszavágóra, így minden bizonnyal ott lesz a pályán csütörtök este. A védőt a rangado.hu kérdezte még az elutazás előtt.

Sorsoltak a Ligakupában

A Magyar Labdarúgó Szövetség versenybizottsága szerda délelőtt elkészítette a labdarúgó Ligakupa 2014–2015-ös idényének csoportbeosztását. A sorozatban a 16 élvonalbeli és a 16 másodosztályú együttes vesz részt, nyolc négycsapatos csoportra osztva küzdenek meg egymással. Az ETO a D csoportban szerepel majd, ellenfelünk lesz a Honvéd, a Gyirmót és a Csákvár csapata.

Győztes premier Prágában

Győzelemmel kezdtett Prágában a CEE Generali Kupán U19-es csapatunk. Első ellenfelünk az egyik helyi együttes, a Bohemians volt, akik az első félidő utolsó percében vezetéshez jutottak. Az ETO mindent megtett az egyenlítésért, és a 77. percben Szűcs révén ez sikerült is. Ezután méginkább felgyorsultak az események. A 86. percben Bénes László révén már a mieinknél volt az előny, majd a kupa hivatalos facebook oldala szerint a 90. percben két gól is esett - egyet a prágaiak, míg a másikat Nagy szerezte - így az ETO 3-2 arányban nyerni tudott. Amennyiben holnap a Wisla Krakkó csapatát is két vállra fektetik a mieink, akkor Csató Sándor és Preszeller Tamár tanítványai megnyerik a csoportot és készülhetnek az elődöntőre.

Már Göteborgban az ETO

Hajnali fél négykor indult el az ETO busza a stadiontól Bécsbe, ahonnan Berlinen keresztül nem sokkal délelőtt érkezett meg a csapat Göteborgba. A külváros egyik csendes parkjában álló szállodában a játékosok elfoglalták a szobájukat, majd a kipakolás után megebédeltek. A délután a pihenésé, a korai kelés miatt erre rá is szorult mindenki. Horváth Ferenc 19 órakor, a csütörtöki mérkőzés időpontjában tart edzést a találkozó helyszínén.

Csató Sándor újra elhozná a kupát

Ma lép pályára - címvédőként - a prágai CEE Generali Kupán a Győri ETO FC u19-es csapata. Csehországba 18 játékossal utazott el a Csató Sándor és Preszeller Tamás irányításával készülő gárda. Az mieink abban bíznak, hogy képesek lesznek arra, hogy megismételjék a tavalyi eredményt.

1   2   3   következő
JEGYINFÓ

Belépőket elővételben az interneten keresztül, vagy az ETO Park Szurkolói boltjában, a Látogatóközpont/Tourinform, Győr, Baross G. út 21 szám alatt(Tel:+36/ 311-771, e-mail: gyor@tourinform.hu), a Vörössipkás úton a Szefi Szervízben és a Korvin úton a Meló Diák irodában válthatnak az érdeklődők.
Szurkóli adatok formanyomtatvány. Célszerű előre kitölteni!